tortadíszítés

Ehető VS nem mérgező, A csillámporok titkai

Rengetegen kérdezitek, hogy a nem mérgező akkor most ehető?
Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy a nem mérgező terméket felhasználja-e a díszítési folyamatok során.
Adott országok szigorú vagy mégszigorúbb ellenőrzései határozzák meg egy termékről, hogy miylen kategóriába sorolják.
Ehető, nem mérgező, élelmiszerrel érintkezhet és nem ehető.

Véleményem szerint a nem ehető de nem mérgező termékek fogyasztásra alkalmasak, ez főleg a csillámporokra igaz! Sok gyártó csillámporait néztem meg, olvastam utána, egyik sem ehető a disco kategóriában. Ezek a csillámporok igazán csillognak azon az egyszerű oknál fogva, hogy az egyébként ehető porhoz “műanyag” csillám darabokat kevernek, hogy valóban csillogjon a dekoráció.Ezek a kis csillámok 1 mm-nél is kisebb darabkák.
A műanyag nem ehető de mivel élelmiszerrel kapcsolatba kerülhet ” food contact” így nem mérgező, inkább biztonsági intézkedésről van szó, amikor azt olvassuk, hogy távolítsd el a díszített felületről.
A Wilton csillámporai ehetőek de nem csillognak, inkább hasonlítanak a selyemporok által elérhető eredményekhez.
A CK, RBD, GSA  csillámporai viszont nem ehetőek, DE nem mérgezőek! 🙂 Szép ki csavar. Ezek a csillámporok igazi csillogást adnak a díszítésnek.

Egy dologra figyeljetek, figyeljünk oda, a hobbi boltokban kapható csillámporok egyáltalán nem ehető termékek, élelmiszerrel nem kerülhetnek kapcsolatba csak díszítésre, nem ehető termékek díszítésére szolgálnak!