Receptek · tortás alapok

Hogyan készítsük elő a formát a torta sütéséhez

tortaforma

Hogyan készítsük elő a formát a torta sütéséhez

Talán a legfontosabb kezdő lépés a tortadíszítésben a megfelelő sütés na meg persze a megfelelő forma, tepsi előkészítése a sütéshez. Már itt eldől szinte minden. vannak praktikák a nem éppen jól sikerült piskóták javítására de sokkal egyszerűbb ha jól választunk formát és helyesen készítjük fel a sütéshez.
Vegyük sorra hogy kell előkészíteni a tortaformát a jól sikerült piskóta készítéséhez.

Szükséges eszközök:

  • forma
  • sütőpapír
  • olló
  • ceruza
  • olaj, vagy olaj spray

1. Lépés

A zsírpapír méretre vágása.  Ez nagyon egyszerű, mert a szétszedhető formánk alját levesszük, rátesszük a papírra, körberajzoljuk és kivágjuk.

2 Lépés

Tegyük félre a méretre vágott sütőpapírt. Vékonyan olajozzuk ki a formát, de csak az alját! Én vettem a LIDL-ben olaj spray-t direkt piskótákhoz , így azért gyorsabb az élet:-) Én ezzel fújom ki az alját.

3 Lépés

Helyezzük a méretre vágott sütőpapírt az olajozott forma aljára. Csak az aljára!
Töltsük meg a formát 3/4-ig a masszával és már mehet is a sütőbe.

 

Piskóta receptek, most már annyi receptem van, hogy kattints és válaszd ki a neked legjobban tetszőt.
De azért megmutatom, milyen piskótákat sütök.

hideg-konnyu-felvert-piskota-recept-tortaiskola-12 hideg-konnyu-felvert-piskota-recept-tortaiskola-13 meleg-felvert-piskota-tortaiskola-1-2 kakaos-viktoria-piskota-recept-tortaiksola-8 piskota_tortalap_recept_kepekkel-tortaiskola-1-1 estra_sotet-kakaos-piskota-recept-tortaiksola-glazurshop-2

 

 

 

 

Mentés

Hogyan készítsük elő a formát a torta sütéséhez” bejegyzéshez egy hozzászólás