Cukormáz · keksz alapok

Hogyan tároljuk a kész cukormázat

Hogyan tároljuk a kész cukormázat

Alapvetően ne tároljuk:-) Igyekezzünk a kész cukormázat felhasználni. Na de most az a kérdés, hogy hogyan tároljuk a cukormázat ha nem tudunk azonnal nekilátni a díszítésnek.
Jó módszer ha az edényben amiben elkészítettük a mázat, letakarjuk egy nedves ruhával és  befedjük tányérral vagy fedővel. Ezzel a módszerrel a cukormáz nedves marad és nem képződik a tetején száraz réteg.
Ha a színes cukormázat szeretnénk tárolni akkor légmentesen zárjuk le a dobozokat. Sőt, az igazán sűrű cukormázat folpackba is csomagolhatjuk és mint egy szaloncukrot összetekerjük, így légmentesen lezárjuk és megóvjuk a kiszáradástól.

A cukormázat akár tojásfehérjével akár tojásfehérjeporral készítjük TEGYÜK HŰTŐBE!
Senki nem szeretne ételmérgezést kapni a szépen feldíszített keksztől!

Ez a folpack megoldás 🙂 nagyon jó:-)

coloursplash_etelfestekpazsta-cukormazzal-tezstelve-tortaiksola-glazurshop-1 (4)

Folyékony cukormáz tárolása. A folyékony cukormázat tegyük kis tubusokba,amik lezárhatóak. A Wilton cégnek vannak iylen tubusai, nagyon hasznosak. Sőt ajánlom is a folyékony cukormáz használatához ezeket a dobozokat. Csatolható a végükre dekorcső is, annyira kell figyelni, hogy más záróvég tartozik a tubushoz mint a habzsákhoz.

Cukormáz recept mézeskalács ház készítéséhez

Cukormáz recept mézi házikó készítéséhez, tojásfehérjével

A cukormáz konzisztenciája, melyik mire való

Cukormáz recept, gyerkőcöknek, vagyis tojásfehérjeporral

 

Hogyan tároljuk a kész cukormázat” bejegyzéshez egy hozzászólás