tortadíszítés · tortás alapok

Réteges torták töltése, mit csinálj és mit ne csinálj

Réteges torták töltése, mit csinálj és mit ne csinálj
Azt gondolhatnánk, hogy ettől egyszerűbb már nincs is, mint hogy megtöltjük a tortát krémmel és hello.
Van néhány igen hasznos tanács, tipp amit ha betartasz biztosan szépen sikerül a tortád.

1. Figyeljük az időjárást
Nem vicc! Ha meleg, nagyon meleg várható akkor eszünkbe se jusson vajkrémmel tölteni a tortát. Tönkre fog menni, a látvány nem lesz szép arról már ne is beszéljünk hogy egy jól irányzott hasmenés nem tesz jót a mulatozó népnek:-)
Ha meleg várható akkor használjunk ganache-t vagy ganache és vajkrém  keverékét. Jól bírják a meleget.

2. Mivel töltsem?

A több szintes tortáknál fontos, hogy a rétegek ne csússzanak el egymásról. Ok vannak merevítő pálcák de akkor is.:-)
Bevonhatjuk a tortát fondanttal, mert az összetartja valamelyest a tortát.
Ha nem bízunk ebben akkor válasszuk a ganache-t mivel az nagyon jól egyben tartja a rétegeket.
Választhatjuk még a vajkrém és ganache- keveréket is.
Egy fontos, ne töltsük túl a rétegeket!

3. Gyümölcsök használata
Idén trendi a “meztelen” torta, hívhatjuk vidéki stílusnak is de szerintem úgy ahogy van meztelenek! Ha már a meztelenséget választjuk akkor legalább pár szép gyümölccsel takarjuk el az “illetlen” részeket:-)
A gyümölcsöknél azonban ügyeljünk a szinte teljesen egyforma méretre, különben csúszkálni fognak a rétegek egymáson.
A nagyon lédús vagy cukorral levesessé váló gyümölcsöket nem ajánlom. Málna, eper, áfonya ugyanis idővel sajnos felpuhulnak és levet eresztenek. Ha gyorsan elfogy a torta semmi akadálya, használjuk nyugodtan ezeket a gyümölcsöket is.

4. Ne töltsd túl

Ez nagyon fontos! Ne tegyél rengeteg krémet a rétegek közé azzal a nagyon is jó szándékkal, hogy gazdagon krémes legyen a torta. Egyáltalán nem jó gondolat. A rétegek csak kinyomják a fölösleges krémet sé nem lesz valami szép látvány.

5. Hűtés

A tortalapokat teljesen hűtsük ki különben megolvasztják a krémet és az nem lesz túl biztató:-)

4 egyszerű lépés, így töltsd meg a tortádat