keksz alapok · Receptek

Puha mézeskalács recept

Hozzávalók:

9 evőkanál kristálycukor

2 egész tojás + 2 tojás sárgája

7 dkg zsír

7 dkg vaj

2 kanál tejföl

9 evőkanál méz

fél evőkanál szódabikarbóna

60 dkg liszt

1 mokkáskanál fahéj

 

Elkészítés:

A cukrot, a tojásokat, a fahéjat, a zsírt, a vajat és a tejfölt egy tálban összekavarom. A szódabikarbónát a mézzel felforralom, majd a masszához öntöm, és belerakom a lisztet, összedolgozom. Pár órára hűtőbe teszem, akkor könnyebb vele dolgozni, de volt már, hogy idő hiányában azonnal nyújtottam és sütöttem.

 

Előmelegített sütőben, kb. 160-180 fokon pár perc alatt világosra sütöm, ne barnuljon meg nagyon, mert akkor nem marad puha.

Különféle alakzatokat szoktunk kiszaggatni, amit pedig a fenyőfára szeretnénk tenni, abba hurkapálcikával szúrunk egy lyukat, hogy később át tudjuk rajta fűzni a cérnát. Díszítéshez 1 tojásfehérjét szoktam elkeverni annyi porcukorral, hogy folyós, szép fehér masszát kapjak. Pár óra alatt megszárad.Judit Bukta küldte