habcsók · Valentin nap

Málnás habcsók készítése

Habcsókot már készítettem, imádom. Olyan színesek, szépen formázhatóak, és ha ízesítjük akkor nem csak dekoráció hanem nasi is lehet:-)

Most málnás készült, mert a valentin napi csorgatott tortához készült málna redukció.

Tehát a habcsók alapot elkészítettem, itt találsz receptet.
A kész fehér habcsók alapba tettem 2 ek málna redukciót. Nagyon halvány alig látható színe lett így kapott még egy kis barack színű ételfestéket is. Igen ezt a színt akartam. Finom, halvány, vintage barack színe lett és nagyon jól tudtam hogy ez még kicsit halványodik majd a sütés alatt.

A mostani habcsóknál annyi extra történt, hogy végre van cukrász hőmérőm, tehát precízen 70 fokra melegítettem a cukros fehérjés alapot.

12592437_967344270013405_5482107989611012670_n

Egy kis segítség.
A szív alakú habcsókok 2 különböző dekorcsővel készültek. A sima fele 2R-nagy kör, a recés pedig a 6B dekorcsővel készült.
Későn jutott eszembe a cukros dekor ötlet, mert a kinyomott habcsókokat kell megszórni a cukorkákkal és aztán sütni, egy kis adagnál sikerült csak “nyersen” szórni. Szépen beletapad a habcsókba a cukorgyöngy.. nagyon szép:-)

malnas_habcsok_recept-tortaiskola-1 (5)