tortadíszítés · Vajkrém virágok

1B dekorcsővel tortadíszítés, vajkrém hortenzia

Minap láttam egy jó videós segítséget 1B dekorcsővel. Volt is a készletemben, így kipróbáltam.
Készítettem színes vajkrémet, nézd ilyen egyszerű, és ahogy már párszor átbeszéltük a két színű díszítésnél, a habzsákot felesbe betöltöttem, egyik felébe a halvány piros a másik felébe a sárga krém került, így a végén két színű díszítést tudunk készíteni.

A díszítéshez olasz és a svájci vajkrém is tökéletes választás.

Videós segítség a kétszínű vajkrémhez:

 

Elkészült a betöltött habzsák, 1B dekorcső a végén. A titok:-) Nyomjuk a kis virágot -hortenziát- és szinte már az elején ahogy a vajkrém kijön a csőből csavarjunk, tekerjünk, fordítsunk egyet a habzsákon, így egy szép szirmos hortenziát kapunk.
Én svájci vajkrémet használtam most.

1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (1) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (2) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (3) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (4) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (5) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (6) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (7) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (8) 1b-dekorcso-teszt-tortaiskola-1 (9)

Ha tetszik a vízfesték technika ami a torta oldalán látható, akkor kattints, mert ehhez is van képes segítségem.

Nézd ilyen lett a kész torta, és a belseje 🙂

Ha elkészítenéd akkor kattints, receptek, tippek.

Két színű vajkrém hortenzia készítése

Vízfesték technika vajkrémhez

vizfestek_technika-vajkremhez-tortaiksola-1 (7)

A szivárvány torta sütéséhez itt találsz képes, magyar nyelvű segítséget.