hírek

2016-ban kipróbáltam…..

Idén nagyon sok új dolgot próbáltam már ki és most nem csak eszközökről beszélek hanem új technikákat sajátítottam el.
Miért?
Hogy kedvet adjak nektek is, mert kellő gyakorlással nagyon sok minden megtanulható. És igen, nem biztos hogy minden de sok sok minden. Nekem a figura készítés nem megy, mondjuk nem is gyakorolom:-)
De a többi amibe belevágtam sikerrel zárult. Mázli? Talán:-)
Én inkább nevezném bizakodásnak, saját magamban való bizalomnak!
Bízzatok magatokban, tanuljatok velem!

Lássuk.

1. Svájci vajkrém készítése hőmérővel

malnas_svajci_vajkrem_ami_mindig_sikerul_recept_tortaiskola-1 (13)
Már készült hőmérő nélkül is de nagyon okos lépés volt részemről a cukrászhőmérő -itt megvásárolhatod– beszerzése és használata. Most már mindegyik krém elsőre sikerül, nem vagyok betojva hogy mi fog közben történni.
A svájci vajkrém receptjét és videós magyar nyelvű segítséget itt találsz.

2. Makaron

nutellas_kremmel-toltott-makaron-tortaiksola-1 (1)
Igen, ezt is idén készítettem:-) Igazán félelmetes darab a makaron is, ráadásul van még pár tényező ami elronthatja a szép végeredményt. De nem lehetetlen elkészíteni. Itt találsz receptet.

3. Csokoládé glazúr készítése

csokolades_lime_os_torta_recept-tortaiksola-1 (1)

Ez nagyon nagy feladat volt és tanultam is közben nem keveset. DE imádtam a végeredményt.
Itt találsz receptet.

4. Csokoládé temperálás

csokolade_diszek-keszitese-tortaiksola-1 (5)

Igazán egyszerű és a végeredmény magáért beszél. Szánjuk egy kis időt erre és mesés csoki díszeket készíthetünk.
Így temperálj csokoládét!

5. Félgömb torta készítése

vajkrem_rozsas_ribizlis-torta-tortaiskola-1 (16)

Jó meglepi volt mert könnyű volt megsütni a félgömb piskótát és a burkolása, díszítése is egyszerű.

Itt találsz segítséget hozzá.

6. Ganache készítése burkoláshoz

etcsokolade_ganache-recept-tortaiksola

Könnyen készíthető, fagyasztható, de a munka már nem a legegyszerűbb vele. Dermed a munka közben, cserébe ha jól dolgozunk akkor elképesztően éles sarkok lesznek a doboz tortán.
Receptet itt találsz.

13006472_1014621955285636_4914174919468606877_n

A cicás torta készítéséhez pedig itt találsz segítséget

7. Vajkrém virágok készítése
vajkremes-szulinapo-torta-tortaiskola-1 (14)

Már jó ideje foglakoztat a téma, de mostanra sikerült begyakorolnom hogy már megy is :-)IMÁDOM!
Itt találsz segítségeket a vajkrém virágok készítéséhez, videós, magyar nyelvűek!
Leírásokat pedig itt találsz.

A lista még bővülni fog mert van pár dolog amit idén még szeretnék kipróbálni:-)

Advertisements