Pavlova

Dacquoise, habcsók tortalap készítése

Egyik kedves vevőm említette, hogy ő szokott ilyet használni, köszönöm Juli <3
Kipróbáltam én is. Csodás!
A receptet köszönöm PixiPie-nak:-)

Így készítsd:

  • 60 g tojásfehérje
  • 20 g cukor
  • 60 g darált mandula
  • 50 g porcukor

Elkészítés:
A sütőt melegítsük elő 180 fokra

A habcsók tésztához a tojásfehérjét kemény habbá verjük a kristálycukorral, amíg puha csúcsokat nem formáz és nem tud kicsusszanni a tálból. A darált mandulát összekeverjük a porcukorral és óvatosan a tojáshabba forgatjuk a keveréket.

Dacquoise-habcsoktortalap-recept-tortaiskola-1 (1) Dacquoise-habcsoktortalap-recept-tortaiskola-1 (5)Dacquoise-habcsoktortalap-recept-tortaiskola-1 (2)

Egy tepsire sütőpapírt terítünk és két 16 cm átmérőjű kört rajzolunk rá.  A masszát habzsákba töltjük és abból nyomunk körkörösen kifelé haladva a masszából. Mehet a sütőbe kb 20 percre, vagy amikor már szép halvány barnás színt kap. Hagyjuk a lapokat szoba hőmérsékleten kihűlni.

Dacquoise-habcsoktortalap-recept-tortaiskola-1 (3)Dacquoise-habcsoktortalap-recept-tortaiskola-1 (4)

A végső fotó lemaradt:-) Szép világos barna színe lett és kemény a kérge. Óvatosan bánjunk vele, mert törékeny!