cukorvirágok

Mexicói pad használata

A cukorvirágok készítéséhez ez is egy fontos mondhatni alap eszköz. Én nagyon kedvelem ha kisebb méretű virágokat szeretnék készíteni. gyorsan kialakítható a drótnak a helye, szépen tovább formázható a virágmassza, akár ollóval is készülhetnek meseszép virágok, de kiszúróval is dolgozhatunk.

Én most gyorsan próbáltam ki a videón, és megvallom a masszám is elég régi, már nem olyan rugalmas:-(, illetve ez a rossz masszám, erről már írtam, hogy kell az a jó minőségű porcukor, különben szemcsés lesz a virágmassza.

Virágmassza receptet itt találtok.

Többféle méretű lyuk található a mexicói padon, ezekből választhatunk, a lyukak mérte erősen befolyásolja a kész virág méretét.

A nevét onnan kapta, hogy mexicói kalaphoz hasonlít a a massza miután betömködtük és kinyújtottuk a virágmasszát.

 

És itt a másik videó amiben kiszúróval készül a virág.