hírek · tortadíszítés · tortás alapok

5 alap tortadíszítő technika amit érdemes megtanulni

Te hol tartasz a tortadíszítésben?
Mit tudsz, és mi az amit még nem tanultál meg?
Mi az ami egyáltalán érdekel?
Izgalmas kérdések ezek, de nem árt ha őszinte vagy magadhoz, és felismered ha van még mit tanulnod.
Én most mutatok neked öt alap díszítési technikát amit, amiket jó ha tudsz, így te is profi módon díszíthetsz!
A legegyszerűbbel kezdem

1. A dekorcsöves díszítés

vajkremes-szulinapo-torta-tortaiskola-1 (10)

Igazi aranybánya azoknak akik a fondant felé még nem tekingettek. Rengeteg dekorcső kapható, mind mind másra, más díszítésre alkalmas, de van olyan cső amivel többféle mintát is készíthetünk. Én szerelmese vagyok a vajkrémes díszítésnek, ebből is a vajkrém virágokénak.
A dekorcsöveket használhatjuk torták, cupcakek, kekszek sőt piték, hétköznapi édességek díszítésére is.
Nézd csak.
russian-tip-set-teszt-vajkrem-viragok (50)

almas-szilvas-pite-cukraszkremmel-tortaiksola-1 (4)

vajkrem_rozsas_ribizlis-torta-tortaiskola-1 (16)

Ha pedig már profin toljuk a tortadíszítést akkor kezdjük gyakorolni a vajkrém virágokat! Én beleszerettem és imádom, kikapcsol, sikerélményt ad… ❤
Rengeteg képes és magyar nyelvű videós segítségem van már ebben a témában, kattints.

russian-tip-set-teszt-vajkrem-viragok (15)

tulipan-dekorcso-tortaiksola-vajkremviragok-1 (8)

koreai-vajkrem-es-vajkrem-viragok-1-6

2. Cukorvirágokkal hogy állsz?

makos-meggyes-habcsoklapos-torta-cukorviragokkal-tortaiskola-glazurshop-1 (5)

Igazán szép, sőt miről beszélek, csodaszép cukorvirágokat készíthetsz, ezzel meseszép tortadíszítést prezentálhatsz.
Nehéz? Igen, nehéz, de megtanulható!
Rengeteg segítségem van már ehhez is.
cukorvirag-keszites-maraton-tortaiskola-glazurshop-1 (7) cukorvirag-keszites-maraton-tortaiskola-glazurshop-1 (8)

3. Faragni? Formázni?

molyci_minyon_torta-tortaiskola-2

Igen, érdeme megtanulni a faragott vagy éppen formatorták készítését. Én ebben még nem mélyültem el, mert faragás minimális volt az eddig készült tortáknál, de valahol el kell kezdeni:-)

kokuszos-csokolades-citromos-lemoncurd-os-mm-torta-tortaiskola-2

4. Fessek is?

filctollak-tesztjei-glazurshop

Igen:-) Bátran, na ez nem nehéz, de kell hozzá kézügyesség.
Ecsettel vagy akár a filctollal is készíthetünk csodaszép dekorációkat.
Az ecsettel festésnél a hígításra figyelj, ha túl hígítod a festéket az életben nem szárad meg. Festéshez jó választás a sugarflair ételfesték paszta.

5. Használd kreatívan a fondantot, ne csak burkolj!

eskuvoi_sziluett-keszito-patchwork-cutter-glazurshop

Akár fodrok, díszek vagy sziluettek a tortára, igen ezek mind mind készülhetnek fondantból. Kevés tylo porral kell átgyúrni a fondantot és már készülhetnek is az extra dekorációk fondantból.

a2aeff3a4559d7b123f4542550af4317

Ha tanulnál is valamit, akkor keresd fel a TORTAISKOLA és a GLAZURSHOP YOUTUBE oldalait. Videós, magyar nyelvű segítségekkel várlak mindkét oldalon.

Advertisements