Karácsony · keksz alapok · kekszdíszítés

Arany cukormáz festése! ÍGY CSINÁLD!

Sokáig komoly gondot okozott az arany színű, IGEN!!! ARANY SZÍNŰ cukormáz készítése.

MOST MÁR NEM PROBLÉMA!
Megtaláltam a megoldást, mondhatni egészen véletlenül:-)
Ha már tesztelem a termékeket a GlazurShopban, és így jó pár szuper eszközöm van, kipróbáltam a világos arany selyemport– ez akadt először a kezembe- a cukormázammal, amit természetesen tojásfehérje porból készítek, mert kicsi a gyerkőcöm.

Megmondom őszintén semmi extra nem történik, egyszerűen a kész mázhoz hozzákevertem a selyemporból -világos arany- és már kész is. Igaz, ez igen halvány eredményt adott, mert halvány maga a selyempor is.

Hamarosan erősebb arannyal is kipróbálom, mert ez azt hiszem nagyon sokatoknak lesz iszonyat nagy segítség!:-)

arany-cukormaz-keszitese-1-1
Látod azt a szép, fényes csillogást? Igen ezt tudja a selyempor:-)

arany-cukormaz-keszitese-1-2

Ezek a kekszek készültek, ha elkészítenéd, mert ez egyből puha, és isteni finom, illetve én most teljes kiőrlésű lisztből készítettem a mézit, tehát még egészséges is:-) na szóval, recept itt található!

teljeskiorlesu_mezi-recept-1-7 teljeskiorlesu_mezi-recept-1-1