Anyák napja · cupcake díszítés

32-es dekorcsővel új technikák

Ez most egy igazi játszó cupcake volt:-) Biztosan kiszúrtad, vagy majd kiszúród, hogy itt-ott fehér krém is van:-)
Nem véletlen.
Ez csak díszítésre készült, 3 féle mintát is gyakoroltam rajta, szó végső soron megérte. Én tanultam, és velem együtt ti is tudtok így tanulni.

Tehát így nem is részletezném, hogy milyen cupcake készült, hiszen alap darab, az meg rengeteg van fenn a tortaiskola weboldalán.

Sőt a vajkrém is kuka közeli állapotú volt, hiszen a csokitojásos tortából nem kevés krém maradt amit bedobtam a fagyasztóba anno, jó lesz majd valamire.
Hát most jó is lett.
Egyszerűen habzsákban kiengedtem, majdhogynem ott felejtettem a pulton, így volt ideje magától kiolvadni.
Na és itt a csavar!
A vajkrém mivel jól készült, így került a fagyóba, tökéletesen kiolvadt és meseszép krémes állagú maradt, sőőőőt… a hűtőből vagy fagyasztóból kivett krém kiengedés után gyönyörűen csillog.
Micsoda mázli, hogy egy véletlen folytán ennyi mindent tapasztalhattam.

Na de, mi a helyzet ha nagy a mennyiség, és haladnál?
Itt van a megoldásom, nagy mennyiségű hűtős vajkrém eredeti állapotra való visszaállításra. Őrület jó:-)

De most már nem rizsázok tovább, jöhet a díszítés.

32-es dekorcsövet használtam, -wilton- a GlazurShopban ITT meg is vásárolhatod.

Itt videós segítség nem lesz, mert gyakorolni, kísérletezni akartam, és mázli vagy sem de nagyon jó hogy szép dekorációk készültek.:-)

ez a kedvencem:-)

Ezeket a kis díszeket, merőlegesen tartva a habzsákot, kis halmokat nyomva készítettem. A tekert pedig értelemszerűen meg lett tekerve kicsit, olyasmi mintha rozettát készítenénk, csak kicsiben.

Svájci vajkrémet használtam.

Nézd, itt látszik, hogy mennyire csillog.