Ostya virág

Drótos ostya virág készítése

Ez aztán az izgalmas díszítés, és ehető is:-)
Sokáig a közelébe nem mentem ennek a díszítésnek, hiszen elképzelésem sem volt, hogyan is lesz az ostyából virág. Viszont a kedvenc tanuló oldalamon megvásároltam egy fizetős segítséget és ott megtanulhattam, hogyan is kell készíteni. -craftsy.com-

Na de lássuk:-)

Szükséged lesz: a GlazurShopban mindegyiket megvásárolhatod. Kattints a linkekre és egyből vásárolhatsz is.:-)

Amivel kezdened kell!
Keress sablont. Egy rózsánál még nem is bonyolult mert csepp formára lesz szükséged. De a pünkösdinél már nehezebb. Itt ugye hullámos szélű sablonra lesz szükségünk.
A nagy szirmokból 10 db ezek 7-9 cm-ek, közepese sziromra, 5-7 cm-es, ebből 5-7 db kell, és kicsikből is kell majd 4-5 db- ezek 2-3 cm-ek.

Én a sablont ráfogtam a több rétegre hajtogatott ostyára és egyszerűen körbevágtam. A közepükön bevágtam kb a szirmok feléig.

A drótból vékonyra, nagyon vékonyra lesz szükséged. ez a 30-as, vékony, hajlik, de tartja a szirmokat.

Én előkészítettem az összes szirmot.

A virágok hajtása és összeragasztása jön.

A szirmokat a nagyokkal kezdünk, kenjük be a vágási felületnél – ott ahogy szét tudod nyitni a szirmot- hideg zselével vékonyan.
A drótot vágjuk méretre én kb 10 cm hosszú drótokat használtam.

Ami lényeges!

A drótos ostya virágnál fessünk előre, hiszen annyira érzékeny a virág mire elkészül, hogy esélytelen utólag festeni.
Mindegyik szirmot fessük kedvünkre, ételfestékkel, ételfesték porral.

A szirom beragasztózott felületére igazítsuk rá a drótot és ahogy a sima ostya virágnál már tanultuk, hajtsuk rá a szirom felét.

Mindegyik szirommal ismételjük.

Őszinte leszek, én utólag színeztem:-) De szerintem szerencsésebb előre színezni az ostya papírt.

Miután mindegyik szirom kész, hagyjuk teljesen megszáradni. Kb 30-40 perc. Ennyi idő alatt viszonylag stabilra száradnak. De bánjunk velük nagyon óvatosan!

A közepét készítsük el. Én most sárga porzókat, bibéket használtam. Ragasztó szalaggal fixáltam, így egy csokor lett belőle.

Aztán jöhet a “szerelés”. Egyszerűen ahogy a cukorvirágoknál tanultuk,  a bibe köré építsük fel a szirmokat. Most a kicsikkel kezdünk és szépen sorban haladunk.
Nagyon óvatosan bánjunk a szirmokkal, hiszen roppant érzékenyek!!!

Nekem 2 db szétesett…:-)

Egy nagyon hasznos tipp!

Az ostya virágok akkor a legszebbek mikor nagyon tömöttek, sok szirom van bennük.