Ostya virág

Ostya virág készítése simán

Ez aztán az izgalmas díszítés, és ehető is:-)
Sokáig a közelébe nem mentem ennek a díszítésnek, hiszen elképzelésem sem volt, hogyan is lesz az ostyából virág. Viszont a kedvenc tanuló oldalamon megvásároltam egy fizetős segítséget és ott megtanulhattam, hogyan is kell készíteni. -craftsy.com-
Jelentem, baromi egyszerű. Ez, legalábbis nagyon egyszerű.
A drótos ostya virág már más tészta, de az sem nehéz.

Na de lássuk:-)

Szükséged lesz: a GlazurShopban mindegyiket megvásárolhatod. Kattints a linkekre és egyből vásárolhatsz is.:-)

Amivel kezdened kell!
Keress sablont. Egy rózsánál még nem is bonyolult mert csepp formára lesz szükséged. Akár kézzel is rajzolhatsz, nekem sablonom volt.
Szükséged lest 7 nagy sziromra ami 5 cm-es, 5 közepes sziromra ami 4 cm-es és 3 kis sziromra ami 3 cm-es.

Én a sablont ráfogtam a több rétegre hajtogatott ostyára és egyszerűen körbevágtam.

A szirmokat, mindegyiket majdnem a feléig be kell vágni, így fog szépen hajlani, így lesz szirom formája az ostya papírodnak.

Én előkészítettem az összes szirmot.

Aztán egy kis érmét kell formáznunk fondantból, mert erre fogjuk felragasztani a szirmokat. Én 3 cm átmérőjű kb 2-3 mm vastag fondant korongot formáztam.

A virágok hajtása és összeragasztása jön.

A szirmokat a nagyokkal kezdünk, kenjük be a vágási felületnél – ott ahogy szét tudod nyitni a szirmot- hideg zselével vékonyan.

ITT álljunk meg egy kicsit!

Víz, és ragasztó sem jó, mert megeszi az ostya papírt. Csak hideg zselé jó hozzá, Gyönyörűen összeragasztja a szirmokat.

FONTOS, még, hogy az ostya papírod fényes felületét használd, vagyis a csillogó felületre kenjük a hideg zselét.

Tehát bekentünk, kb a szirom közepéig a hideg zselével. Most hajtsuk rá az egyik felét a másikra, és nyomjuk össze kicsit.
Kis szirom formát kell kapnunk. Ha kell igazgassuk meg.  Kehely forma kb. Nézd a képen.

Ha összetapadt az első szirom akkor nyomjuk rá a fondantra. Oda fog ragadni, ne aggódj!:-) Ha neked nem akar tapadni akkor nagyon pici hideg zselét kenj még rá és biztosan oda tapad. Ismételjük végig az összes szirommal.

BEFELÉ ÉPÍTKEZÜNK! Vagyis kívülről befelé haladva ragasszuk fel a szirmokat. A közepénél ez már egész nehézkes lesz, egyrészt én féltem hogy eltöröm, szétbarmolom a már felépített virágszirmokat, de megoldható. Ha nekem ment, neked is fog!:-)

Ha fenn az összes szirom, hagyjuk egy picit, 10-15 percet száradni, így biztosan a helyén marad minden szirom.
Ha kedvünk van ételfesték porral színezhetjük a szirmok széleit.

A tortára a fondant korong segítségével tesszük fel. Ragasztózzuk be az alját és helyezzük fel a tortára.

Életem első ostya  virága, én nagyon büszke vagyok magamra. megszerettem és biztosan készítek még, mert ettől sokkal látványosabbakat is lehet ám készíteni:-)