tortás alapok

Mit tegyek ha nagyon hideg a krémem?

Én saját magam sz…..tam meg:-) A hűtőben a krém, ok majd kiveszem és… és elfelejtettem kivenni.:-)
A krém kenhető volt de semmi köze nem volt egy jó tortakrémhez.

Én idő hiányában végigküzdöttem magam azon hogy megtöltsem vele a tortát, ami nem egy könnyű meló.

Alapvetően nem jó a hideg, kemény krém, hisz nehéz tölteni, elsimítani stb, de nem csak ezzel van itt gond. Hanem a puha tortakrém a piskótákat szépen összetapasztja, a kemény krém nem fogja összetapasztani.
Ha álló tortát készítesz nincs is túl nagy gond, de itt megfordítottam az oldalára a töltött piskótákat és nem ragaszkodtak túlzottan egymáshoz a rétegek:-)

Tehát ha hűtőben tároljuk a kész töltleékünket akkor időben vegyük ki azt a hűtőből különben cummantás a vége.

Lehet vele doglozni de nem jó:-)

Nekem a végére magától is kiengedett annyira, hogy már jó volt vele dolgozni de az elejét végigszívtam:-)

Te tanulj a hibámból!

Tehát ha hideg a krémünk akkor ne álljunk neki a munkának. Igyekezzünk gyorsan de ne túl gyorsan visszamelegíteni. Vízgőz fölött, vagy ha merész vagy tedd a mikróba és folyamatosan ellenőrizd. Jó hír, hogy a mikróban gyorsan átmelegszik a közepe, sőt akár meg is olvad, viszont a széle kemény, így vedd ki és keverd át. Jó esetben kész is vagy vele, mert kenhető, jó állagúra vált, ha nem akkor még egy kis melegítés.

Végül ez a torta készül el:-)