figura készítés · fondant kiegészítők

Fondant bari készítése

Ez egy egészen új technika volt számomra is, nagyon megtetszett, ezért ki kellett próbálnom. Közben tanultam is pár dolgot:-)

Amit megtanultam ennek a figurának a készítése közben, az az hogy a kevert figura  masszánkat /fondant és virágmassza/ nem szabad túl criscozni! Nagyon felpuhítja, nagyon elzsírozza és képtelenség összeragasztani az alkatrészeket.

Nagyon könnyű készíteni, de ahogy írtam ez már egy következő szint, főleg a fej kialakítása miatt. Készítettem azóta már ilyen technikával, egy nehezebb változatot, meg kell tanulni, rá kell érezni és akkor tökéletes lesz a végeredmény.

De most a barit készítsük el.

Kb eszközök nélkül is megy, a drezdai pálca alap eszköz, arra szükséged lesz! Egyébként pedig végig lehet kézzel dologzni, nem kell kiszúró.

HV: GlazurShopban mindent megvásárolhatsz egy helyen

Elkészítés

Én javaslom, hogy hagyj mindent száradni kicsit, már értem ez alatt mikor elkészítetted az alkatrészeket. És itt főként arra gondolok, hogy a feje kva nagy:-) aminek súlya is van, tehát mindeképpen száradni kell a testnek, hogy ezt a brutál nagy bucót megtartsa:-)

Videóztam: