Szülinapos torták

Pisztáciás torta, ehető mohával

Hugim párjának a szülinapjára készült ez a torta.
Én nem rajongok a pisztáciáért, de ez nagyon finom lett:-) Igyekeztem különlegesre készíteni:-)

Virágra már nem volt időm, így oylan díszítést kellett kitalálnom ami kellően különleges. Így jött a moha:-) Ehető moha készítését nem írhatom le, hiszen szerzői jogok védik a szerzőt-érthető:-)- Jakabffy Dávid könyvéből van a recept. Számos jó reci van még a könyvben, megéri beszerezni. Ésn me, nem vagyunk cimbik, nem reklám, egyszerűen szeretm, elismerem a munkásságát.
Annyit elárulok hogy szifonnal készül.

Tehát a torta.

Tejfölös piskóta készült, magas falú formában. Pisztáciás krém készült hozzá- a tökmagot, áfonyát és a tökmagolajat kihagytam belőle-  és idő hiányában gyári citrom lekvár, nem, nem lemon curd, szó szerint citrom lekvár.

Macaronokat sütöttem és egy csoki ganache is készült a csoki díszekhez.

A piskótákat a krém alatt megkentem a citrom lekvárral. Irtó izgalmas íz keveredett ki, hiszen a pisztácia krém is elég édeskés, így a citrom nagyon jól passzolt hozzá.

Félpucér torta készült, én kedvelem ezt a díszítést. Látványos és nehéz készíteni, hiszen itt fontos a tökéletes piskóta.