• KURZUSOK
  • E-BOOKOK
  • Főoldal
  • BLOG
  • Belépés
0 0

Nincs termék a kosárban.

Vissza a boltba
Bevásárlókosár (0)
Összesen: 0 Ft

Fizetés

A kalács nálunk kötelező elem, a gyerek imádja, én meg készíteni imádom. Sok.sok éve ezt a receptemet használom, nem változtatok rajta, mert tökéletes. Mindenhez is jó, készítettem már kakaós csigát, babkát, brióst…belőle.

Most azonban egy trükkömet mutatom meg, ha fahéjasan készítenénk, de nem akarunk fahéjat tenni a tésztába. MŰKÖDIK! Nem csíp, nagyon finom fahéja illatú, sőt a vágási felülete is észbontó.

Eszközlista:

nagy vekni forma

Hozzávalók:

  • 500 g liszt / BL55/
  • 2 nagy csipet só
  • 10 g vaníliás cukor
  • 10 g reszelt citromhéj
  • 50 g vaj
  • 80 g porcukor
  • 14 g élesztő-száraz
  • 250 ml tej
  • 2 tojássárgája

Kenéshez egy pici cukros tej

Elkészítés.

A liszet és a sót keverjük össze.

A tejet a porcukorral keverjük el, langyosítsuk meg és tegyük bele az élesztőt. Én szárított élesztőt használtam. Futtassuk fel.

Ha kész akkor a liszthez öntsük hozzá ,adjuk hozzá a citrom héját, tojások sárgáját, vaníliás cukrot és az olvasztott vajat.

Keverjük el és dagasszuk. Bátran robotgéppel.
Kézzel is muris 😀 én szeretem, és ma időm is volt, szóval kézzel estem neki. Összegyúrjuk és ahogy összeáll a tészta jöhet a móka.

Emeljük meg és csapjuk a pulthoz. Ki fog nyúlni a tészta -a gluténszálakat húzzuk, ettől lesz foszlós, ez is egy dagasztási módozat és én imádom – én dupla hosszúra csapkodom ez kétszeri odacsapás a pulthoz, iylenkor összehajtom és kezdem előlről.

Kb 3-5 percig csinálom. A tészta látványosan átalakul, szép sima felülete lesz.

A pulton hagyjuk a duplájára nőni.

Most jön a legjobb része.

A megkelt tésztát kivesszük a habüstből, átgyúrjuk. 3 hengert formázunk.

Az őrölt fahéjat a pultra szórjuk csíkban és az egyik hengert meghempergetjük benne.

A fahéjas tészta menjen középre. Sima fonással befonjuk. Tegyük a vekni formába és kelesszük ismét, én itt már a pulton hagytam ismét lefedve.

Én teszek sütőpapírt a vekni formába, így tuti kijön a kalács.

Melegítsük elő a sütőt 180 fokra, alsó-felső állásban és 30 perc alatt süssük készre.

A sütési idő lejárta előtt 2 perccel kenjük le a cukros tejjel és tegyük vissza a sütőbe.

Ropogós lesz a kalács héja a kenéstől.

Share this:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Instagram (Opens in new window) Instagram
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Print (Opens in new window) Print

Like this:

Like Loading…
Cukkíni quiche
Ide Süss tartjaim, imádjuk min...

Hozzászólás hozzáadása Válasz megszakítása

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Keresés

Ez a webhely sütiket használ a felhasználói élmény javítása érdekében.
Ezen webhely használatával Ön elfogadja Adatvédelmi szabályzat.

Oké, készen állok

Loading Comments...

You must be logged in to post a comment.

    %d