• KURZUSOK
  • E-BOOKOK
  • Főoldal
  • BLOG
  • Belépés
0 0

Nincs termék a kosárban.

Vissza a boltba
Bevásárlókosár (0)
Összesen: 0 Ft

Fizetés

A megmaradt tojásfehérje van, hogy gondot okoz…. Mit kezdjek vele? MIhez használjam el?
Nem süthetek mindig macaront. 😀

Nos, ez a recept tökéletes a fehérjék elhazsnáláshoz.

Izgalmas, kívül roppanós de belül krémes keksz. Nagyon izgalmas, és könnyedén elkészíthető. Ha nincs kedvünk várni -márpedig nekem nincs- azonnal is készíthető. ha van időnk, türelmünk, akkor érdemes állni hagyni a hűtőben a masszát, így az ízek még jobban összeérnek.

Én simán összeállítottam és kisütöttem.

Elképesztő íze és állaga van.

Valójában 1 nap után kapjuk meg azt amit szeretnénk, vagyis vágyunk rá. 1 nap pihi után a keksz kívül ropog, belül viszont krémes.

Nekem van ilyen kedvencem, igaz az bolti :D, de most már végre nekem is lesz házi belőle <3

Elkészítési idő: 30-50 perc

Hozzávalók:

  • 250 g mandulaliszt -LIDL, darált mandula-
  • 180 g (1) porcukor
  • 70 g lime héja
  • 30 g kandírozott lime kocka
  • 4 g sütőpor
  • 70 g tojásfehérje
  • 20 g (2) porcukor
  • csipet borkősav
  • 4 g lime leve

Elkészítés.

A sütőt melegítsük fel 150 fokra, légkeverésre.

A mandulalisztet, (1) porcukrot, lime héját, kandírozott lime kockákat, sütőport keverjük össze.

A tojásfehérjéből, borkősavből és (2) porcukorból verjünk flexibilis de kemény habot.

Forgassuk bele a száraz hozzávalókba. Nem gond ha összetörjük a habot, marcipán állagú masszát kapunk.

A lime levét is adjuk hozzá és keverjük bele. Nehézkes, hiszen most már tömör a massza, de kézzel bátran rásegíthetünk.

Ha szeretnéd, hogy még jobban elmélyüljenek az ízek- bár szerintem semmi szükség egy lime ízesítésnél- akkor most 1 napra tedd hűtőbe.

A tepsit béleljük ki sütőpapírral.

A tésztából diónyi gombócokat csippentsünk, gömbölyítsük ki mindet, tegyük a sütőpapírra.

Most formázzuk.

Nedvesítsük be a kezünket, vegyünk a tenyerükbe a gömböt és lapítsuk el. Tetszőlegesen nézzünk ki két „sarkot” és ott csippentsük össze a tésztát.

Tegyük a sütőpapírra és nyomjuk le kissé a tenyerünkkel. Így rombusz formát kapunk.

Toljuk be a sütőbe 12-15 perc alatt süssük meg. Világos színű marad, csak a sarkoknál pirul meg kissé.

Még melegen szórjuk meg bőségesen porcukorral és hagyjuk 1-2 órát hűlni.

Nagyon puha, óvatosan szedjük le a tepsiről és tegyük át tányérra, egymás mellé, hogy tovább tudjanak száradni.

Másnap az igazi, de én tegnap befaltam belőle hármat 😀

Share this:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Instagram (Opens in new window) Instagram
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Print (Opens in new window) Print

Like this:

Like Loading…
Címkék:lime keksz, Ricciarelli
Csokis pite
Húsvéti kalács 6-os fonat és e...

Hozzászólás hozzáadása Válasz megszakítása

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Keresés

Ez a webhely sütiket használ a felhasználói élmény javítása érdekében.
Ezen webhely használatával Ön elfogadja Adatvédelmi szabályzat.

Oké, készen állok

Loading Comments...

You must be logged in to post a comment.

    %d