• KURZUSOK
  • E-BOOKOK
  • Főoldal
  • BLOG
  • Belépés
0 0

Nincs termék a kosárban.

Vissza a boltba
Bevásárlókosár (0)
Összesen: 0 Ft

Fizetés

A Húsvét kalács nélkül nem telhet el. Különösebben nem vagyok nagy rajongója a kelteknek , de a kalácsot szeretem.
A jól bevált receptemet használom minden alkalommal, ha kalácsról van szó biztosan. 😀

Tehát ma a citromos 6-os fonatos, új technikás kalácsomat mutatom meg.

nyugi! Qrva egyszerű a hajtogatás 😀 különben neki se fognék, mert elveszek a melyik számot hova hajtsam leírásokban 😀

A recept:

  • 500 g liszt / BL55/
  • 2 nagy csipet só
  • 10 g vaníliás cukor
  • 10 g reszelt citromhéj
  • 50 g vaj
  • 80 g porcukor
  • 14 g élesztő-száraz
  • 250 ml tej
  • 2 tojássárgája
  • kenéshez 1 db tojas

Elkészítés.

A sütőt melegítsük elő 40 fokra.

A liszet és a sót keverjük össze.

A tejet a porcukorral keverjük el, langyosítsuk meg és tegyük bele az élesztőt. Én szárított élesztőt használtam. Futtassuk fel.

Ha kész akkor a liszthez öntsük hozzá ,adjuk hozzá a citrom héját, tojások sárgáját, vaníliás cukrot és az olvasztott vajat.

Keverjük el és dagasszuk. Bátran robotgéppel.
Kézzel is muris 😀 én szeretem, és ma időm is volt, szóval kézzel estem neki. És képzeld, ma jól meg is csapkodtam a tésztát. Ez annyit tesz, hogy alaposan odavágtam a pulthoz, vagy 10 alkalommal. Egyik végét fogd a tésztának és úgy istenesen bszd oda a pulthoz 😀 Nem nyihog, egyenlőre lövésem sincs minek csapkodjuk -bár de, a gluténszálakat basztatjuk- ha lesz időm elolvasom a pék könyvemben a leírást, mit miért is teszünk 😀

40 fokon kelesszük meg, kb 20-30 perc. Én a sütőbe tettem be 40 fokra.

Most jön a legjobb része.

A megkelt tésztát kivesszük a habüstből, átgyúrjuk. hengert formázunk.

6 egyenlő részre osztjuk. Kinyújtjuk vékonyra, 1 mm és feltekrjük.

Mindegyik kis gombócot kinyújtjuk, feltekerjük. A tekerésnél figyeljünk arra, hogy szoros legyen és jól sodorjuk is át a hengert, így meg is nyújtjuk.

Kész a 6 henger.

Csippentsük össze a tetején.

Három három henger.

Mindig a két szélsőt hajtjuk egymásra. UGYE MILYEN „ECCERŰ” ? 😀

NAGYON FIGYELJÜNK arra, hogy a hengerek zárt oldala kerüljön felülre mindig, különben kireped a tészta . Az enyémre nem figyeltem.

A képeken látszik, hogy a nyitott felük van felfelé, na ez nem ok!

Így fonjuk végig. Az utolsó hengereknél már kissé nehézkes a munka, de nem lehetetlen.

Csippentsük össze itt a tészta végeit és fordítsuk be a tészta alá.

Újabb kelesztés, 40 fok, 30 perc.

meg kelt 🙂 és ki is repedt 🙁 Valószínű az az egy henger volt az a nyomi vékonyka 🙂

Kenjük le felvert tojással. Szórjuk meg sütésálló cukorral.

180 fokos előmelegített, alsó-felső állásban sütőben süssük készre 20-25 perc alatt.

Share this:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Instagram (Opens in new window) Instagram
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Print (Opens in new window) Print

Like this:

Like Loading…
Címkék:kalács
Lime keksz-Ricciarelli –
Eper trifle <3

Hozzászólás hozzáadása Válasz megszakítása

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Keresés

Ez a webhely sütiket használ a felhasználói élmény javítása érdekében.
Ezen webhely használatával Ön elfogadja Adatvédelmi szabályzat.

Oké, készen állok

Loading Comments...

You must be logged in to post a comment.

    %d