• KURZUSOK
  • E-BOOKOK
  • Főoldal
  • BLOG
  • Belépés
0 0

Nincs termék a kosárban.

Vissza a boltba
Bevásárlókosár (0)
Összesen: 0 Ft

Fizetés

Gondoltam egy merészet 🙂 Sokan tudjátok és sokan talán nem tudjátok, hogy az Ide Süss különdíjasa voltam, és így 10 részes videó sorozat volt a nyereményem.
Kicsit szomorú is lettem hirtelen, mikor nem vihettem „bármit”, mert hogy a forgatás elég pörgősre sikerült, így egy nehezebb deszert, torta már nem mehetett.

Szóval a videót itt találod. <3

Szóval ma az epres trifle receptemet hozom. Kicsit modernizálva, frissítve.

A trifle egy könnyed kis finomság. Összerakható „maradékokból” is, és lehet komolyat is készíteni, mikor a piskótát is mi készítjük.

Ma egy bolti verzió érkezik, babapiskótával készítettem.

A trifle lényege a piskóta, krém és a gyümölcs. Trifle tálban rakjuk össze, az enyémet a Tesco-ban vettem jó pár éve.

Elkészítési idő: 30-40 perc. Viszont érdemes hagyni állni, hogy összeérjenek az ízek és a piskóta felpuhulhasson.

Eszközlista:

  • trifel tál
  • robotgép
  • gyorsforraló 3L-es
  • habverő

Hozzávalók:

  • 300 g mascarpone
  • 300 g habtejszín 30%-os
  • 150 g porcukor
  • 1db citrom
  • 700 g eper
  • 150 g kristálycukor
  • 1csom babapiskóta
  • 50 g eperszörp
  • 50 g víz

Elkészítés.

A mascarponét habosítsuk ki 200 g habtejszínel a porcukorral, valamint a citrom reszelt héjával és levével.

Az eper feléből lekvárt készítünk: az epret felapírtjuk, hozzáadjuk a kristálycukrot. Addig főzzük, amíg az eper besűrűsödik, majd kihűtjük. Egy coulis-t készítünk. <3

A szörpöt és a vizet forraljuk fel. Nem kell besűríteni, elég csak felforralni.

A babapiskótát mártsuk meg az eperszörpös szirupban.

A trifle tálba egy sor mascarponés krémet kenünk, erre jöhet az eperlekvár, majd a babapiskóta.

Ezután ismét a mascarponés krém jön, majd a firss eprek félbe vágva, kifordtíva.

Ha az eprekkel körberaktuk a tálat, a maradékot kockázzuk fel, és szórjuk a krémre. Végül ismét jöhet a krém, a babapiskóta, az eperlekvár.

A maradék -100g- habtejszínből verjünk kemény habot és simítsuk a desszert tetejére.

Dekorálhatjuk is, én most fém sptaulával díszítettem. Középről a tál széle felé meghúztam a spatulát.

Eperlekvárral és babapiskótával díszítjük. Tálalás előtt 24 órára hűtőbe tesszük.

Share this:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Instagram (Opens in new window) Instagram
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Print (Opens in new window) Print

Like this:

Like Loading…
Húsvéti kalács 6-os fonat és e...
Mandarinos kalácsom, 6-os fona...

Hozzászólás hozzáadása Válasz megszakítása

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Keresés

Ez a webhely sütiket használ a felhasználói élmény javítása érdekében.
Ezen webhely használatával Ön elfogadja Adatvédelmi szabályzat.

Oké, készen állok

Loading Comments...

You must be logged in to post a comment.

    %d