• KURZUSOK
  • E-BOOKOK
  • Főoldal
  • BLOG
  • Belépés
0 0

Nincs termék a kosárban.

Vissza a boltba
Bevásárlókosár (0)
Összesen: 0 Ft

Fizetés

A keltekkel nem vagyok valami nagy barátságban. A hármas fonás is már túlmutat a képességeimen. 😀

De mire valók a könyvek és a tanfolyamok? Nos, elővettem, leporoltam a könyveimet -online mindegyik- és elkezdtem csemegézni.

Ez a fonat azonnal arra sarrkalt, hogy azonnal de izibe el kell készítenem.

Egy nagyon látványos külső ami mögött egy szuper egyszerű fonás van.

A kedvenc tésztámat használom, azt azért nem cserélem le. <3

Elkészítési idő: 2-3 óra

Eszközlista:

  • robotgép
  • tepsi
  • ecset

Hozzávalók: 2 db kisebb kalács vagy 1 gigantikus

  • 500 g liszt / BL55/
  • 2 nagy csipet só
  • 10 g vaníliás cukor
  • 10 g reszelt mandarinhéj
  • 50 g vaj
  • 80 g porcukor
  • 14 g élesztő-száraz
  • 250 ml tej
  • 2 tojássárgája
  • kenéshez 1 db tojas

Elkészítés.

A sütőt melegítsük elő 40 fokra.

A liszet és a sót keverjük össze.

A tejet a porcukorral keverjük el, langyosítsuk meg és tegyük bele az élesztőt. Én szárított élesztőt használtam. Futtassuk fel.

Ha kész akkor a liszthez öntsük hozzá ,adjuk hozzá a citrom héját, tojások sárgáját, vaníliás cukrot és az olvasztott vajat.

Keverjük el és dagasszuk. Bátran robotgéppel.
Kézzel is muris  én szeretem, és ma időm is volt, szóval kézzel estem neki. És képzeld, ma jól meg is csapkodtam a tésztát. Ez annyit tesz, hogy alaposan odavágtam a pulthoz, vagy 10 alkalommal. Egyik végét fogd a tésztának és úgy istenesen bszd oda a pulthoz  Nem nyihog, egyenlőre lövésem sincs minek csapkodjuk -bár de, a gluténszálakat basztatjuk- ha lesz időm elolvasom a pék könyvemben a leírást, mit miért is teszünk 

40 fokon kelesszük meg, kb 20-30 perc. Én a sütőbe tettem be 40 fokra.

Most jön a legjobb része.

A megkelt tésztát kivesszük a habüstből, átgyúrjuk. hengert formázunk.

7 egyenlő részre osztjuk. Kinyújtjuk vékonyra, 1 mm és feltekrjük.

Szorosan tekerjük és sodorjuk is át. Nyújtsuk meg most a végeit, hegysre formázzuk.

6 hengert fogunk első körben használni.

Csippentsük össze a tetejét.

Mindig kívülről -kettő külsőt hajtjuk egymásra.

Ez egy másik fotó, ennél a technikánál, ahogy írtam elvékonyítjuk a hengerek végeit!!!!!

A két külső tésztát egymásra hajtás után középre tesszük.

Így fonjuk végig.

ESZEDBE NE JUSSON MEGTEKERNI! Mert még formázzuk.

Most jön az izgalmas része. Az utolsó 7. hengert kezdjük el formázni.

A tenyerünk élével dolgozunk végig és NEM LISZTEZÜNK alá!!!!

A henger végén lenyomjuk a tenyerünk élével a tésztát és hengergetjük. Így kis gömböt kapunk. Így hengergessük végig, de a méretet közepré haladva növeljük, majd a széle felé csökkentsük ismét.

Most a kész fonatra készítsünk mélyedést.

Én egy hosszú fakanalat hazsnáltam. Középen, ahol a fonatok találkoznak nyomjuk le a fakanalat. Erősen, határozottan, kb 1 cm mély mélyedést készítsünk.

Most ültessük rá a kis gömböc sort.

Itt még bátran igazgathatjuk, most alakítsuk ki a megtekert formát. Kelés után már nem fogunk tudni hozzányúlni!

Tegyük be kelezsteni 20-30 percre, 40 fokra. nem szabad túlkeleszteni!

Kenjük meg felvert tojással, szórjuk meg cukorral -LIDL- és 180 fokos, előmelegített -alsó-felső állásban- sütőben süssük készre 20-30 perc alatt.

Share this:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Instagram (Opens in new window) Instagram
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Print (Opens in new window) Print

Like this:

Like Loading…
Címkék:hatos fonat, kalács, mandarinosk alács
Eper trifle <3
Kávés meggyes torta

Hozzászólás hozzáadása Válasz megszakítása

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Keresés

Ez a webhely sütiket használ a felhasználói élmény javítása érdekében.
Ezen webhely használatával Ön elfogadja Adatvédelmi szabályzat.

Oké, készen állok

Loading Comments...

You must be logged in to post a comment.

    %d