A Munch sárgabarackom nagyon csumpi volt.. el kellett használnom.
Sárgabarack tiramisu lett. Nagyon gyors, pikáns, izgalmas desszert. Sokan akik elkészítették, nagy méretben tolták, szóval lehet nagy edényben is készíteni, nem csak kis pohárkában.
Nem sütünk![]()
![]()
![]()
![]()
6-8 pohárhoz
- 1 csomag babapiskóta -Manner-
- Sárgabarack szósz:
- 500 g sárgabarack-érett, magozva mérve-
- 300 g almalé
- 100 g barna cukor
- Kis vanília
- 8 db bazsalikom levél -friss-
- 5 cl barack pálinka
Mindent tegyünk fel forrni, pároljuk puhára a barackot. Botmixerrel turmixoljuk le.
Hűtsük le.
Mascarpone hab.
- 250 g mascarpone -Lidl-
- 300 g habtejszín
- 150 g görög joghurt -Lidl-
- 1 lime leve
- 100 g porcukor
Mindent habosítsunk ki. Töltsük habzsákba.
Tálalás.
A pohár aljára tegyünk 3 ek barack szószt, erre mehet a babapiskóta. Nyomjuk bele.
Erre mehet a mascarpone hab.
2-3 ek barack szósz, piskóta, barack szósz.
Végül a mascarpone hab.
Isteni finom![]()
![]()





Hozzászólás hozzáadása
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.