A Munchomban igen sok gránátalmát kaptam 2 nap alatt, így el akartam használni, mert bár szeretem, de most nem éreztem ingerenciát rá. Szóval egy jó kis jam készíült belőle. isteni kalácsra, palacsintába….

Eszközlista:
gyorsforraló
Elkészítési idő: 20 perc kb
Hozzávalók:
- 200 g gránátalmalé
- 100 g málna -mirelit is ok-
- 100 g kristálycukor
- 10 g vaníliás cukor
- Kis csipet Chipottle chili
- 1/2 kupak rózsavíz -Nielsen-Massey-
- 3 g pektin +3g kristálycukor
- + 2 db zselatin lap.
Elkészítés.
A gránátalmát vágjuk ketté. Facsarjuk ki, a magokat is szedjük ki ami benne marad.
Facsarjuk ki, szűrjük le.
Tegyük fazékba a málnával, rózsavízzel, chilivel, cukrokkal. Forraljuk fel, majd adjuk hozzá a cukorral elkevert pektint.
Forraljuk fel, forraljuk 3-4 percet.
A zselatint hidratáljuk, ha megduzzadt adjuk a forró keverékhez, keverjük el.
Töltsük tiszta üvegekbe, és zárjuk le. Kb 2-4 óra kell, hogy behúzzon és jam állagot kapjon.







Hozzászólás hozzáadása
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.