• KURZUSOK
  • E-BOOKOK
  • Főoldal
  • BLOG
  • Belépés
0 0

Nincs termék a kosárban.

Vissza a boltba
Bevásárlókosár (0)
Összesen: 0 Ft

Fizetés

A Munchomban igen sok gránátalmát kaptam 2 nap alatt, így el akartam használni, mert bár szeretem, de most nem éreztem ingerenciát rá. Szóval egy jó kis jam készíült belőle. isteni kalácsra, palacsintába….

Eszközlista:

gyorsforraló

Elkészítési idő: 20 perc kb

Hozzávalók:

  • 200 g gránátalmalé
  • 100 g málna -mirelit is ok-
  • 100 g kristálycukor
  • 10 g vaníliás cukor
  • Kis csipet Chipottle chili
  • 1/2 kupak rózsavíz -Nielsen-Massey-
  • 3 g pektin +3g kristálycukor
  • + 2 db zselatin lap.

Elkészítés.

A gránátalmát vágjuk ketté. Facsarjuk ki, a magokat is szedjük ki ami benne marad.

Facsarjuk ki, szűrjük le.

Tegyük fazékba a málnával, rózsavízzel, chilivel, cukrokkal. Forraljuk fel, majd adjuk hozzá a cukorral elkevert pektint.

Forraljuk fel, forraljuk 3-4 percet.

A zselatint hidratáljuk, ha megduzzadt adjuk a forró keverékhez, keverjük el.

Töltsük tiszta üvegekbe, és zárjuk le. Kb 2-4 óra kell, hogy behúzzon és jam állagot kapjon.

Share this:

  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on Instagram (Opens in new window) Instagram
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest
  • Print (Opens in new window) Print

Like this:

Like Loading…
Narancsos tejkaramella
Mákos citromos kevert

Hozzászólás hozzáadása Válasz megszakítása

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Keresés

Ez a webhely sütiket használ a felhasználói élmény javítása érdekében.
Ezen webhely használatával Ön elfogadja Adatvédelmi szabályzat.

Oké, készen állok

Loading Comments...

You must be logged in to post a comment.

    %d