Ragacsos, kissé nyúlós, narancsos.. nagyon finom. Az állag beállításhoz a recept végén adok hőfokokat is. Mert lehet nyúlós, lehet kissé roppanós és lehet törős is.
Eszközlista:
- gyorsforraló
- 20X20 cm-es tepsi
Elkészítési idő:
Hozzávalók:
- 500 g kristálycukor
- 200 g vaj
- Nagy csipet só
- 600 g tej
- 380 g habtejszín
- Csipet reszelt tonka bab
- 60 g kandírozott narancshéj
Elkészítés.
A cukrot és vajat olvasszuk fel fazékban.
Ha felolvadt adjuk hozzá a tejet, tejszínt, tobkát. Forraljuk fel, majd vegyük tajarékra, gyöngyözve forraljuk 60 percet. Olykor keverjük meg. Ha letelt a 60 perc, kb a fele lesz a mennyiség.
Most durrantsunk alá megint, és dekkoljunk mellette, mert menekülni próbál olykor. Tehát kevergetve forraljuk és mérjük a hőfokát.
116 fokosan kb lágy, ragacsos, nyúlós karamellt kapunk.
127 fokosan kemények, kissé roppanósak lesznek.
150 fokosan cc beletörik a fogunk, ezen a hőfokon kemény, roppanós inkább már cukorka jellegű.
Ha elértük a kívánt hőfokot, sütőpapírral bélelt tepsibe szórjuk a kandírozott narancshéjat és öntsük rá, minimum 12 órán át pihentessük.






Hozzászólás hozzáadása
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.